KRWLEGAL wielokrotnie rekomendowana w rankingu „Rzeczpospolita” 2021

Wsparcie biznesu w okresie pandemii

Rozprzestrzenianie się koronawirusa stanowi ogromne zagrożenie dla funkcjonowania przedsiębiorców w Polsce. Wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się, czy zakazy wykonywania określonych działalności spowodowały, że niemal z dnia na dzień w wielu branżach nastąpił ogromny spadek zarówno strony podażowej jak i popytowej. Wyjątkowo trudną sytuację, potwierdzają odczyty kolejnych wskaźników dla gospodarki, które z coraz większym prawdopodobieństwem wskazują na możliwość wejścia gospodarki w okres recesji.

W tym bezprecedensowym i niełatwym dla gospodarki okresie, z tym większą energią chcemy służyć Przedsiębiorcom wsparciem, aby pomimo narastających trudności, mogli w sposób bezpieczny kontynuować prowadzoną działalność.

Dlatego stworzyliśmy w ramach Kancelarii dedykowany obecnej sytuacji Zespół, składający się doświadczonych prawników, a także specjalistów z szeroko rozumianej branży finansowej.

Zespół kierowany jest przez mec. Krzysztofa Rożko.

W szczególności proponujemy Przedsiębiorcom pomoc w zakresie analizy warunków porozumień, dotyczących finansowania prowadzonej przez Państwa działalności oraz restrukturyzacji finansowania w toku renegocjacji umów z instytucjami kredytowymi oraz innymi wierzycielami dotyczących finasowania dłużnego Państwa Przedsiębiorstw, w celu:

 • odroczenia (zawieszenia) obowiązku spłaty rat kapitałowo-odsetkowych lub kapitałowych kredytu lub leasingu,
 • odroczenia terminu wykupu obligacji,
 • rozłożenia spłat zadłużenia na dłuższe okresy,
 • umorzenia należności ubocznych (odsetek),
 • zmiany postanowień dotyczących zabezpieczeń,
 • ustalenia innych zmian w warunkach finansowania (renegocjacja kowenantów), które umożliwią niezakłócone kontynuowanie prowadzenia działalności.

W przypadku, gdyby powyższe działania nie byłyby wystarczające, służymy doradztwem w zakresie restrukturyzacji korporacyjnej i majątkowej w celu zapewnienia ochrony przed upadłością, w szczególności poprzez:

 • doradztwo w zakresie wyboru rodzaju postępowania restrukturyzacyjnego,
 • przygotowanie wniosków o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego oraz
 • wszechstronną pomoc w zakresie procesu restrukturyzacji.

W ramach naszej praktyki wsparcia biznesu mamy na względzie redukcję ryzyk kadry menedżerskiej.

W przypadku ryzyka niewypłacalności, udzielimy wsparcia w celu zapewnienia przeprowadzenia procesu restrukturyzacji w sposób najbardziej bezpieczny.

Prawnicy Kancelarii oraz nasi Partnerzy biznesowi pozostają do Państwa dyspozycji, aby wspierać zarówno w sprawach związanych z restrukturyzacją finansowania, jak i innych obszarach dotyczących prowadzonej przez Państwa działalności!

Jeśli uważasz, że powyższe może dotyczy Twojego biznesu, prosimy o bezpośredni kontakt z  mec. Krzysztofem  Rożkokrzysztof.rozko@krwlegal.pl lub zapraszamy do kontaktu z naszym biurem: biuro@krwlegal.pl lub +48 22 29 50 940.

 • Kontakt

  ul. Górskiego 9
  00-033 Warszawa

  tel.: 22 295 09 40,
  tel./fax: 22 692 44 74

  e-mail: biuro@krwlegal.pl


  www.krwlegal.pl

  Numer rachunku bankowego:
  45 1090 1870 0000 0001 3132 3918 (PLN) WBKPPLPP

  KRS: 0000576857
  NIP: 5252630217

  REGON: 362543036

  Dołącz do nas:LinkedIn