KRWLEGAL rekomendowana w rankingach IFLR1000 2023 · Rzeczpospolita 2023 · The Legal 500

Obsługa prawna FinTech - prawo nowych technologii

Zespół prawników KRWLEGAL specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów sektora FinTech, jak również podmiotów rynku finansowego, które zamierzają w prowadzonej działalności wykorzystywać innowacje finansowe, ze szczególnym uwzględnieniem wymogów regulacyjnych.

Fintech stanowi nowy i stale rozwijający się sektor gospodarki, który oferuje i wykorzystuje innowacyjne technologie w celu świadczenia usług finansowych. Współistnienie branży finansowej i technologicznej nieustannie ewoluuje wpływając na wzrost wartości sektora FinTech. Do podmiotów operujących w sektorze FinTech zaliczyć można nie tylko wyspecjalizowane startupy, instytucje płatnicze, agentów rozliczeniowych, dostawców usług płatniczych, instytucje pożyczkowe, czy platformy crowdfundingowe, ale także banki, parabanki czy firmy ubezpieczeniowe.

Świadczymy usługi obejmujące kompleksowe wsparcie prawne we wdrażaniu innowacji finansowych (obsługa FinTech), w tym w zakresie tokenizacji aktywów, obrotu wtórnego takimi aktywami, a także wykorzystania technologii blockchain przez podmioty rynku kapitałowego w celu minimalizacji ryzyka regulacyjnego.

Oprócz obsługi FinTech, kancelaria świadczy również usługi w obszarze przygotowania lub modyfikacji struktury prawnej i regulacyjnej w zakresie działalności crowdfundingowej. Reprezentujemy podmioty sektora FinTech przed organami regulacyjnymi.

Kancelaria świadczy obsługę prawną w obszarze cyberbezpieczeństwa, doradzając w szczególności operatorom usług kluczowych (OUK) w zakresie dostosowania ich działalności do wymogów wynikających z przepisów ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy.

Obsługa prawna w obszarze cyberbezpieczeństwa »

Naszym Klientom oferujemy reprezentację w postępowaniach w sprawie wydania decyzji o uznaniu za OUK oraz w postępowaniach kontrolnych i nadzorczych, w tym dotyczących kar pieniężnych nakładanych przez KNF w zakresie wykonywania obowiązków OUK oraz na wszelkich etapach postępowania, którego wynikiem jest nałożenie na OUK sankcji za niedopełnienie obowiązków wynikających z przepisów ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

 • Kontakt

  ul. Wojciecha Górskiego 9
  00-033 Warszawa

  tel.: 22 295 09 40,
  tel./fax: 22 692 44 74

  e-mail: biuro@krwlegal.pl

  Numer rachunku bankowego:
  45 1090 1870 0000 0001 3132 3918 (PLN) WBKPPLPP

  KRS: 0000576857
  NIP: 5252630217

  REGON: 362543036

  Dołącz do nas:LinkedIn