KRWLEGAL rekomendowana w rankingach IFLR1000 2023 · Rzeczpospolita 2023 · The Legal 500

Obsługa prawna FinTech - prawo nowych technologii

Zespół prawników KRWLEGAL specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów sektora FinTech, jak również podmiotów rynku finansowego, które zamierzają w prowadzonej działalności wykorzystywać innowacje finansowe, ze szczególnym uwzględnieniem wymogów regulacyjnych.

Fintech stanowi nowy i stale rozwijający się sektor gospodarki, który oferuje i wykorzystuje innowacyjne technologie w celu świadczenia usług finansowych. Współistnienie branży finansowej i technologicznej nieustannie ewoluuje wpływając na wzrost wartości sektora FinTech. Do podmiotów operujących w sektorze FinTech zaliczyć można nie tylko wyspecjalizowane startupy, instytucje płatnicze, agentów rozliczeniowych, dostawców usług płatniczych, instytucje pożyczkowe, czy platformy crowdfundingowe, ale także banki, parabanki czy firmy ubezpieczeniowe.

Obsługa fintech - skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów

Świadczymy usługi obejmujące kompleksowe wsparcie prawne we wdrażaniu innowacji finansowych (obsługa FinTech), w tym w zakresie tokenizacji aktywów, obrotu wtórnego takimi aktywami, a także wykorzystania technologii blockchain przez podmioty rynku kapitałowego w celu minimalizacji ryzyka regulacyjnego.

Oprócz obsługi FinTech, kancelaria świadczy również usługi w obszarze przygotowania lub modyfikacji struktury prawnej i regulacyjnej w zakresie działalności crowdfundingowej. Reprezentujemy podmioty sektora FinTech przed organami regulacyjnymi.

Kancelaria świadczy obsługę prawną w obszarze cyberbezpieczeństwa, doradzając w szczególności operatorom usług kluczowych (OUK) w zakresie dostosowania ich działalności do wymogów wynikających z przepisów ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy.

Obsługa prawna w obszarze cyberbezpieczeństwa »

Naszym Klientom oferujemy reprezentację w postępowaniach w sprawie wydania decyzji o uznaniu za OUK oraz w postępowaniach kontrolnych i nadzorczych, w tym dotyczących kar pieniężnych nakładanych przez KNF w zakresie wykonywania obowiązków OUK oraz na wszelkich etapach postępowania, którego wynikiem jest nałożenie na OUK sankcji za niedopełnienie obowiązków wynikających z przepisów ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

 • Kontakt

  ul. Wojciecha Górskiego 9
  00-033 Warszawa

  tel.: 22 295 09 40,
  tel./fax: 22 692 44 74

  e-mail: biuro@krwlegal.pl

  Numer rachunku bankowego:
  45 1090 1870 0000 0001 3132 3918 (PLN) WBKPPLPP

  KRS: 0000576857
  NIP: 5252630217

  REGON: 362543036

  Dołącz do nas:LinkedIn