KRWLEGAL rekomendowana w rankingach IFLR1000 2023 · Rzeczpospolita 2023 · The Legal 500

Planowanie sukcesji

Planowanie sukcesji to kluczowy element zapewnienia ciągłości biznesu i minimalizacji ryzyka w przypadku nagłych zmian w kierownictwie firmy.

Planowanie finansowe jest terminem używanym w odniesieniu do działań podjętych przez przedsiębiorców w celu zminimalizowania ich obciążeń podatkowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi. Jeżeli istnieją przepisy umożliwiające podatnikowi wybór spośród kilku legalnych konstrukcji, które mogą przynieść zamierzony cel gospodarczy, przy różnych skutkach podatkowych, wybór najbardziej korzystnego rozwiązania podatkowego nie jest uznawany za unikanie opodatkowania.

Na czym polega planowanie sukcesji?

Planowanie sukcesji to świadome zarządzanie przyszłością majątku swojej firmy.  Planowanie sukcesji w firmie odgrywa istotną rolę w rozwoju przedsiębiorstwa, daje możliwość optymalnej zmiany pokoleniowej.

To zmiana mająca złożony i wielowątkowy charakter. Celem planowania sukcesji jest umożliwienie wymiany pokoleniowej w firmie, jak również zapobieganie ewentualnym trudnościom mogącym się pojawić na wypadek śmierci jej właściciela. Pozwala to na zapewnienie ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Nasza oferta obejmuje pomoc w planowaniu sukcesji

Odpowiednio przeprowadzone planowanie sukcesji w firmie zapewnia ochronę przedsiębiorstwa, jego wartości i składników, również w momencie gdy zabraknie kluczowej osoby spajającej wszystkie ogniwa w firmie.

Kancelaria Krzysztof Rożko i Wspólnicy specjalizuje się w usługach doradztwa przy opracowywaniu przejrzystych i bezpiecznych wehikułów zarządzania majątkiem i planowaniem sukcesji pokoleniowej, polegających w szczególności na podejmowaniu działań umożliwiających optymalne wykorzystywanie dostępnych źródeł finansowania.

Nasi eksperci zapewniają, zarówno inwestorom, jak i przedsiębiorcom poszukującym kapitału zewnętrznego umożliwiającego dalszy rozwój przedsięwzięcia, optymalny wybór formy i struktury biznesu, dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego Klienta.

Zespół KRWLEGAL doradza również przy przekształceniach i reorganizacji istniejących przedsięwzięć, wykorzystując przy tym krajowe i zagraniczne instrumenty planowania finansowego.

Wykorzystujemy bezpieczne wehikuły inwestycyjne, w tym konstrukcje oparte o ASI (Alternatywną Spółkę Inwestycyjną) lub funduszami zamkniętymi, w doradztwie prywatnym klientom (Private Clients) oraz dla przedsiębiorstw (Corporate Clients).

 • Kontakt

  ul. Wojciecha Górskiego 9
  00-033 Warszawa

  tel.: 22 295 09 40,
  tel./fax: 22 692 44 74

  e-mail: biuro@krwlegal.pl

  Numer rachunku bankowego:
  45 1090 1870 0000 0001 3132 3918 (PLN) WBKPPLPP

  KRS: 0000576857
  NIP: 5252630217

  REGON: 362543036

  Dołącz do nas:LinkedIn