KRWLEGAL rekomendowana w rankingach IFLR1000 2023 · Rzeczpospolita 2024 · The Legal 500

Radca prawny Łukasz Zalewski dołączył do grona wspólników Krzysztof Rożko i Wspólnicy Kancelaria Prawna, specjalizującej się w kompleksowym doradztwie dla biznesu, w szczególności w prawie funduszy inwestycyjnych i instytucji finansowych.

4 października 2018

Nowy wspólnik Krzysztof Rożko i Wspólnicy Kancelaria Prawna z rynkiem kapitałowym związany jest od 1999 roku. Swoje doświadczenie zdobywał w jednym z pierwszych istniejących towarzystw funduszy inwestycyjnych, a następnie jako prawnik i wspólnik warszawskiej kancelarii Matczuk, Wieczorek i Wspólnicy, specjalizującej się w obsłudze rynku kapitałowego – gdzie współtworzył i współzarządzał zespołem rynku prawa kapitałowego. Łukasz Zalewski miał okazję prowadzić postępowania związane z tworzeniem i rejestracją towarzystw funduszy inwestycyjnych oraz z tworzeniem kilkudziesięciu funduszy inwestycyjnych różnych rodzajów. Obecnie bierze udział w bieżącej obsłudze podmiotów rynku finansowego, prowadzi projekty i transakcje związane z funduszami. Udziela również porad zarówno podmiotom nadzorowanym, jak i inwestorom w szerokim zakresie transakcji finansowych oraz w kwestiach regulacyjnych.

Przez lata świadczenia usług prawnych na rynku kapitałowym Łukasz Zalewski miał okazję rozwinąć wszechstronne umiejętności umożliwiające doradztwo prawne w różnorakich płaszczyznach tego rynku. Od postępowań licencyjnych w zakresie zezwoleń objętym przepisami ustawy o funduszach inwestycyjnych i ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, poprzez obsługę podmiotów nadzorowanych, wykonywanie funkcji inspektora nadzoru, udział w radach nadzorczych, skończywszy na doradztwie świadczonym na rzecz inwestorów planujących transakcje lub rozwiązania oparte na formule funduszu inwestycyjnego.

W ciągu ostatnich lat Łukasz Zalewski doradzał między innymi podmiotom z szeroko rozumianego sektora publicznego w ramach procesów przekształceń skutkujących utworzeniem co najmniej pięciu funduszy inwestycyjnych o skali działania mającej istotny wpływ na funkcjonowanie gospodarki w obszarze infrastruktury. Brał także udział w pracach skutkujących stworzeniem formuły prawnej umożliwiającej inwestowanie środków unijnych w sektor małych i średnich przedsiębiorstw.

 • Kontakt

  ul. Wojciecha Górskiego 9
  00-033 Warszawa

  tel.: 22 295 09 40,
  tel./fax: 22 692 44 74

  e-mail: biuro@krwlegal.pl

  Numer rachunku bankowego:
  45 1090 1870 0000 0001 3132 3918 (PLN) WBKPPLPP

  KRS: 0000576857
  NIP: 5252630217

  REGON: 362543036

  Dołącz do nas:LinkedIn